З 1 по 31 липня на Сумщині проходив місячник добровільної здачі зброї. Його мета – надання можливості громадянам, які незаконно зберігають зброю, боєприпаси або вибухові речовини, уникнути кримінальної відповідальності, здавши їх добровільно до поліції.
За поліцейською статистикою, на території міста Конотоп та району зареєстровано 2 тисячі 556 одиниць зброї, серед яких: мисливська нарізна, мисливська гдадкоствольна, травматична, холодна зброя, а також газові пістолети та револьвери. І хоча більшість власників зброї використовують її для мисливства, все частіше громадяни турбуються про захист своїх осель і купують різноманітну зброю для самозахисту.
«Всім відомо, що на Сході нашої країни йдуть бойові дії. До рук пересічних громадян потрапляє різноманітна зброя, вибухові речовини, які становлять реальну загрозу та небезпеку для населення, - говорить заступник начальника Конотопського відділу поліції Станіслав Зіневич. – Саме тому працівники поліції піклуються про те аби не допустити її розповсюдження в нашому регіоні й дають можливість уникнути кримінальної відповідальності, добровільно здавши до поліції незареєстровану зброю або знайдені чи привезені з зони АТО гранати та боєприпаси. Так, під час проведення місячника добровільної здачі зброї, жителі Конотопа та району видали правоохоронцям 21 одиницю зброї, з яких 12 - підлягають знищенню, а інші, після оформлення відповідних документів, матимуть можливість зареєструвати у особисту власність».
Також, працівники поліції перевірили об’єкти дозвільної системи та власників зброї за місцем мешкання. Особливу увагу звертали на умови зберігання зброї, надійність замків у сейфах та його кріплення, аби зброя не потрапила до дитячих рук чи сторонньої особи, наявність відповідного дозволу та терміни перереєстрації. Разом з цим, серед населення постійно проводилась роз’яснювальна робота щодо існуючих норм законодавства стосовно звільнення громадян від кримінальної відповідальності при добровільній видачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів чи спеціальних засобів.
Працівники поліції вкотре нагадують громадянам, що згідно до ст. 263 Кримінального кодексу України, за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами передбачена кримінальна відповідальність. Та водночас застерігають власників зброї від порушень зберігання та обліку зброї, яке тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену законом.