Якщо проїхати маршруткою чи трамваєм з одного кінця міста в інший, можна помітити, що в Конотопі на зупинках громадського транспорту практично відсутні урни для сміття. У наявності вони хіба що в центрі, але варто від'їхати хоча б трохи, і сміттєві баки зникають прямо пропорційно відстані від головної площі міста.
Часто ми обурюємся, що городяни мають згубну звичку кидати непотріб собі під ноги. Але куди ж викидати сміття, якщо баків немає? Хто буде складати недопалки в кишеню? Та і не завжди при собі є пакет, в який можна покласти недогризок, і не у кожного є відділеня в сумці, куди вкинеш обгортку з цукерки чи морозива, а тим паче, пусту пляшку.
Державні санітарні норми
Між іншим, Державні санітарні норми та правила утримання територій населених місць передбачають обов'язкову наявність сміттєвих баків на зупинках громадського транспорту. Пункт 3.1. зазначає: "На всіх об'єктах благоустрою повинні бути встановлені вдостатній кількості урни для сміття. Відстань між урнами повиннастановити 10-40 м на територіях з підвищеною щільністю населення (прим. ред. у нашому випадку це стосується центру міста) та 50-100 м - на територіях із середньою і низькою щільністюнаселення. Урни обов'язково встановлюються в місцях зупинкигромадського транспорту , входу в метро та громадські і житловібудівлі та споруди".
Отже, виходячи з цих норм, навіть біля фонтану більше урн не завадило б (так само, як і полагодити лавочки, бо деякі з них від минулого року в такому стані)!
Щоб не бути голослівними, публікуємо підбірку фотографій зупинок громадського транспорту в Конотопі. Як бачите, ні поблизу трамвайних, ні біля автобусних зупинок викинути сміття нікуди.