18 травня в актовій залі Політехнічного технікуму, за підтримки відділу у справах молоді та спорту Конотопської міської ради, відбувся 15-й ювілейний конкурс-фестиваль патріотичної пісні «Від серця до серця». Знаковість події підкреслює те, що концерт відбувся з нагоди 25-ї річниці незалежності України.
Тож двічі ювілейний фестиваль мав на меті залучення як нових, так і постійних учасників під вітрила патріотичної пісні.
Короваєм та рушниками зустрічали політехівці гостей. З привітальним словом до учасників звернулась секретар Конотопської міської ради Олена Багрянцева, яка наголосила на тому, що організатори роблять справді подвижницьку справу, популяризуючи патріотичну пісню в той час, коли країна перебуває у стані війни. Саме пісня – душа народу – здатна боротися і перемагати, пробуджуючи народну свідомість.
Примножувати традиції фестивалю, зміцнювати його переможну ходу закликав учасників та організаторів у своєму виступі директор КІСумДУ Бібик В. В.
Розділити радість з нагоди ювілею прийшли ветерани ВВВ, учасники АТО, учасники обласного семінару для заступників директорів з виховної роботи ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації та вихователів.
Географія фестивалю цьогоріч значно розширилася, адже до участі долучилися вихованці Державного ліцею-інтернату «Кадетський корпус» (м. Суми), Сумського коледжу харчової промисловості, Роменського коледжу КНЕУ, Сумської спеціалізованої школи №25 та Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва.
Як дорогих гостей вітали присутні делегацію із Західної України – студентів Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва. Приїзд львів’ян є візитом-відповіддю на візит делегації Політеху в рамках програми «Схід і Захід – єднаймось».
Гучними оплесками вітали глядачі колективи-постійні учасники фестивалю 2001-2015 років, вони отримали солодкі призи.
Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу 1944 р.
Слід відзначити, що цьогорічний фестиваль як ювілейний не носив конкурсного характеру – всі його учасники отримали грамоти за участь.
Виступи учасників відбувалися за віковими категоріями: 8-11 років, 12-15 років, 16 і старші.
Виступи кадетів (Сумська спеціалізована школа №25, Конотопська ЗОШ №7 (богунівський клас «Нащадки Гуляницького», «Кадетський корпус») сприймалися особливо: чинно, гордовито тримали козацькі прапори маленькі кадети-сумчани під час виконання «Козацької пісні», почуття приналежності до козацького роду переповнювало серця вихованців Богунівського класу, які виконували пісню «За Україну, за її волю»; виправка майбутніх офіцерів – захисників Вітчизни, справжні командирські голоси, гордість за приналежність до української нації вбачалися у виконанні вихованцями «Кадетського корпусу» пісні «Нам є що захищати». Жодного байдужого обличчя в залі, піднесеність, глибока тиша після кожного виконання і… шквал оплесків. Адже зі сцени лунали пісні у виконанні майбутніх захисників Батьківщини.
Також шквал аплодисментів зірвав учень Конотопської ЗОШ №10 Ковач Кирило своєю піснею «Я ненавиджу війну».
Порадували глядачів виступи постійних учасників фестивалю – вихованці Конотопського ЦДЮТ, Конотопської дитячої школи мистецтв, КІПТу, КІСумДУ, Європейського університету.
Господарі свята порадували глядачів виступом вокальних ансамблів «Елегія» (пісня «Кукушка») та «Related music» (пісня «Те, що бачиш ти»).
Майже тригодинний концерт пройшов як одна мить. Без перебільшення – глядачі слухали виступи учасників, затамувавши подих. Адже високий патріотичний дух маленьких кадетів підхоплювали кадети дорослі, високий градус національної свідомості відрізняв виконання усіх солістів без винятку, а задана висока пацифістська нота фестивалю дозволила сприйняти його програму на одному диханні.
- Ми ще не були на жодному такому концерті, – діляться враженнями студенти 1 групи Політеху.
- Чим же він вразив вас? – запитуємо.
- Стільки українських пісень! - говорять студенти. - Словом, як сказано в пісні, нам є що захищати.