Конотоп брав участь у поетичному скайп-марафоні "Читай Шевченка! Формат не має значення"

19 травня Конотопська центральна міська бібліотека імені С.І.Пономарьова взяла участь у поетичному скайп-марафоні «Читай Шевченка! Формат не має значення», присвяченого 155-річчю перепоховання Великого поета, художника і мислителя Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі. Організатор поетичного марафону Сумська обласна універсальна наукова бібліотека. 
22 травня – важлива дата для кожного українця. У цей день прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його заповітом, було перепоховано в Україні на Чернечій горі. Супроводжували його наш земляк український iсторик Олександр Лазаревський i послiдовний виконавець останньої волi Шевченка художник Григорій Честахiвський.
На Конотоській землі Кобзар побував двічі - в квітні 1845 і серпні 1859 року. Особливим був останній приїзд, коли Тарас Шевченко заїхав у село Гирівку, де знаходився невеликий маєток його друзів братів Лазаревських. Тут жила їхня мати - Афанасія Олексіївна, до якої Шевченко ставився з синівською любов'ю. 

Під час перебування в Гирівці (зараз с.Шевченкове) Кобзар працював над деякими поетичними творами, серед них - "Ой, на горі ромен цвіте". Тарас Шевченко написав портрет матері братів Лазаревських, а від'їжджаючи, подарував їй свій офорт "Приятелі" та вірш "Садок вишневий коло хати" з автографом.

На поетичний марафон завітали шанувальники творчості Великого Кобзаря - читачі нашої бібліотеки, а саме учень 11 класу загальноосвітньої школи №7 Максим Карацюба з віршом «Садок вишневий коло хати» та поемою «Сон» й колишня вчителька, пенсіонерка Людмила Усикова з віршом нашого земляка Василя Сухомлина «Тарасові рушники» та поемою «Утоплена». Чуттєво читаючи вірші поета читці відобразили ті настрої, які були в житті українців того часу. 

Учасники читали вірші Тараса Шевченка на фоні книжкової виставки «Кобзаревими шляхами Конотопщини», на якій була представлена література про перебування поета на Конотопщині.