Днями на Конотопській студії телебаченн відбувся прямий ефір, в якому активісти ГО "Друзі тварин" розповіли широкому колу глядачів про напрямки роботи товариства.
Проблема безпритульних тварин є типовою для українських міст, тому що вона роками не вирішувалась а кількість тварин постійно зростала. Тому мешканці Конотопа, яким не байдужа доля тварин, вирішили об’єднатись для вирішення цього питання і створити громадську організацію. 16 березня відбулись установчі збори, на яких було прийнято рішення про створення Конотопської зоозахисної організації Друзі тварин. Наразі триває реєстрація ГО.
Організація створена не тільки з метою захисту тварин від жорстокого поводження а також для забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення.
В місті існують різні точки зору на цю проблем. З одного боку – захисники тварин, які піклуються про безпритульних. З іншого – громадяни, постраждалі від укусів тварин, не лише бродячих, а й тих що мають господаря, який не слідкує за своєю собакою.
Мета ГО "Друзі тварин" забезпечити співіснування людей і тварин в умовах міста.
- Як ви бачите свою діяльність?
- Найпоширеніший спосіб регулювання чисельності тварин СПІЙМАВ-СТЕРЕЛІЗУВАВ-ВИПУСТИВ. В ідеалі - знайти чотирилапому господаря. В багатьох містах України міська влада йде саме цим шляхом. Але для його реалізації потрібні умови для карантинного тримання, оплата ліків, вакцин, фахівці які будуть лікувати, стерилізувати тварин та забезпечення післяопераційної перетримки. Тому розробляється програма регулювання чисельності тварин, яка може фінансуватись з міського, районного, обласного бюджетів, за рахунок грандів і допомоги міжнародних та громадських організацій. Реалізуються такі програми найчастіше на базі комунальних підприємств або притулків.
Ми дослідили успішний досвід деяких міст України як великих Львів, Харків так і малих. І розуміємо, що без підтримки з бору міської влади та за активної участі громадськості вирішити цю проблему неможливо.
На жаль сьогодні дуже часто стикаємось з випадками жорстокого поводження з тваринами. Низькій рівень культури і людська агресія виливається на тварин, як безпритульних так і домашніх. Тому одним з напрямів нашою роботи буде також і боротьба з такими випадками. Ті, хто труять тварин, стріляють, б’ють можуть буть притягнуті до адміністративної і навіть кримінальної відповідальності. Але не тільки це відноситься до поняття жорстокого поводження з тваринами. Жорстокість це і не ненадання необхідної ветеринарної допомоги і залишення без нагляду та інші прояви.
Тому актуальним на сьогодні є робота з населенням щодо зміни свідомості та впровадження гуманного поводження з тваринами, вихованню гуманізму і любові до оточуючого світу.
- Окремо хочу звернутись до власників домашніх котів і собак. Якщо ви не збираєтесь розводити певну породу, а тримаєте тваринку для себе. Попіклуйтесь про її здоров’я і безпеку. Необхідно вчасно робити щеплення, протигельмінтні обробки та проти паразитів. Легше попередити хвороби ніж лікувати. А також важливо стерилізувати свого улюбленця, це лише припинення дітородної функції. А їх достоінство від цього не страждає, як думають деякі люди, найчастіше чоловіки. Чому це потрібно робити. Під час цих потреб, якщо тварину закрити вдома, вона страждає, мітить в хатй и тому подібне. Нестерилізовані тварини хворіють на різні захворювання, в т.ч. онкологічні. Якщо домашня тварина тікає з дому, вона може загинуть під колесами машини, постраждати від інших тварин, захворіти інфекційною хворобою. Стерилізація дозволить уникнуть цих проблем, тим більше що вона не впливає на робочі якості тварини (коти продовжують ловити мишей, а собаки охороняти дім).