• Головна
  • Вона не хотіла помирати, та стала жертвою смертельного квесту...
08:35, 13 січня 2017 р.

Вона не хотіла помирати, та стала жертвою смертельного квесту...

Одразу хочемо зазначити, що ця стаття - попередження. В першу чергу, для батьків. В популярній соціальній мережі ВКонтакті поширюється страшний вірус самогубства, який забирає переважно молодь. Як переконатися, що ваша дитина не стала його жертвою?  Як запобігти тому, щоб ваш син чи дочка не стали співучаником однієї зі спільнот смерті? Про це піде мова у цій статті.

Ця страшна подія дійсно мала місце. Приблизно місяць тому. В українському місті Маріуполі. І, На жаль, це вже далеко не перший випадок. Щоб такого не сталося з нами, з нашими дітьми, ми доносимо вам цю інформацію.  

15-річна студентка індустріального технікуму Марія М. (ім'я змінено – прим. авт.) зістрибнула з 13 поверху. Як виявилося, вона стала однією з учасниць смертельного квесту, в який все активніше втягують молодь - користувачів соцмережі ВКонтакті.

За даними поліції, оглядаючи місце події, в особистих речах дівчини правоохоронці знайшли блокнот із записами суїцидального характеру.

15-річна студентка індустріального технікуму Марія М. (ім'я змінено – прим. авт.) зістрибнула з 13 поверху. Як виявилося, вона стала однією з учасниць смертельного квесту, в який все активніше втягують молодь - користувачів соцмережі ВКонтакті.В ході опитування батьків і друзів загиблої було з'ясовано, що вона була замкнутою і соромливою дівчиною, неодноразово висловлювала наміри покінчити життя самогубством.

Крім того, друзі дівчини розповіли поліцейським, що вона була підписана на групу в соціальній мережі, де користувачі виконували різні завдання модератора, нібито в рамках квесту. Дівчині дуже подобалася ця група, щодня там з'являлися нові завдання. Серед них - протримати руку над вогнем протягом декількох секунд, а потім проколоти обпечене місце голкою. Часто її однокурсники бачили шрами на руках.

Журналістам СітіСайту вдалося знайти сторінку дівчини. На сторінці всього кілька записів. 6 грудня Маша (ім'я змінено) написала, що завтра помре.

Вона не хотіла помирати, та стала жертвою смертельного квесту..., фото-1




7 грудня в 4.58 дівчина написала причину свого рішення, прикріпивши до нього фотографію, на якій Маша (ім'я змінено) тримає ніж біля своєї шиї. 

«Спасибі. Спасибі за те, що спочатку зробив мене найщасливішою істотою всесвіту, а потім опустив нижче Маріанської западини. Я не знаю, що з тобою сталося, але ти кинув мене. Як і всі...» - написала вона.

Об 11.24 з'явилася фотографія з балкона, з якого згодом вона зістрибнула зі словами: «Квест пройдено. Залишився один крок...».

66a63a079e9abc60974a919aa9079040

Судячи з подальших постів, цей крок дався дівчині дуже важко.

11.35 «Я і не думала, що стрибати буде так страшно: начебто зроби крок вперед і все, справу зроблено. Але цей крок капець як складно зробити...»

11.51 «Мені страшно, я боюся...».

О 12.14 дівчини не стало.

Ще в травні 2016 з'явилися повідомлення про хвилю самогубств. Так, в Росії всього за декілька днів 5 дівчаток покінчили з собою, виконуючи смертельне завдання. Все завдяки групам «Вконтакте». Таких груп з тисячами передплатників було кілька «Розбуди мене о 4:20», «Море китів», «f57», «Тихий дім» та інші (вони вже закриті).

Все завдяки групам «Вконтакте». Таких груп з тисячами передплатників було кілька «Розбуди мене о 4:20», «Море китів», «f57», «Тихий дім» та інші
Як йдеться у численних розслідувань, які проводили журналісти і громадські діячі, потрапити в закриті співтовариства непросто. Спочатку адміністратори уважно вивчають сторінки, потім проводять опитування і дають завдання у вигляді головоломок.

Далі завдання знаходять більш жорстоку форму. Дітей змушують різати вени, палити шкіру і протикати її голкою, тощо.

Останній етап квесту – самогубство. Перед цим групу підлітків додають в спеціальний чат, де обговорюються варіанти суїциду. Найчастіше – це стрибок з великої висоти.

Що цікаво – всі завдання діти отримують з 4 до 5 ранку, коли батьки міцно сплять. Таким чином вдається досягнути повної секретності – батьки можуть і не здогадуватись про настрої дитини.

Серед ознак, які можуть бути помітні – учасники квесту починають малювати китів і метеликів. Здавалося б, нічого дивного, але за цим стоїть справжня підготовка до самогубства. Ці тварини обрані не випадково – кити викидаються на берег, метелики живуть кілька днів.

Після низки трагічних випадків ці спільноти були заблоковані. Але на їх місці з'являлися інші, а сам квест знаходив все нові оберти.

На сьогодні квест трансформувався. Тепер для того, щоб провідники (так називають людей, які схиляють дітей до самогубств) дізналися про бажання підлітка взяти в ньому участь, претенденти пишуть на своїй сторінці один із невинних віршиків, додаючи до нього певні хештеги:

«#Хочу в гру
#Дай мені номер
#Дай інструкцію
#Знайди. #Мене. #Де я?»

Після цього учасникам (відібраним підліткам з депресією і проблемами в житті) видають 6 завдань, які вони повинні пройти через певну кількість днів.

«Створюють групу (чат) з 5-6 осіб, в якій один провідник дає вказівки, - розповіла 0629 учасниця однієї з спільнот. – Серед цієї групи не всі ті, ким здаються. Є і фейкові сторінки, які «обробляють» інших, спонукаючи їх до самогубства. Вони вмовляють, розповідають, що життя – це біль, що немає сенсу мучитися, якщо ти нікому не потрібен».

Перше завдання у всіх однакове – потрібно порізати руку, нацарапавши на ній кита.

Вона не хотіла помирати, та стала жертвою смертельного квесту..., фото-2

Психологи радять батькам бути уважними до своїх дітей, переглядати їх соціальні мережі і реагувати на будь-які сигнали.

Практично кожні 5 хвилин до цієї гри приєднується чергова дитина. Група активістів намагається їх зупинити, переконуючи, що сенс життя є. Іноді їм це вдається. Але знаходяться й такі діти, які доводять задумане до кінця.

Нагадаємо, днями в Конотопі через нещасне кохання повісився молодий чоловік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#самогубство #квест #смерть #ВКонтакті
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...